+44 (0)1622 717 780
+44 (0)1622 710 551
  info@pumiceproducts.com

Polish

Produkty Pumeksowe

Nasz pełen asortyment proszków pumeksowych, ziaren pumeksowych, granulek pumeksowych i pumeksowych środków filtrujących jest uznany za jeden z najznakomitszych na światowych rynkach. Nasz nowoczesny zakład produkcyjny (otwarty w lutym 2007 r.) pozwala na produkcję super drobnych produktów pumeksowych do wykorzystania w przemyśle farb i pokryć, jak również produktów pumeksowych o standardowej wielkości do oczyszczania wody, odwróconej osmozy wody morskiej, peelingów kosmetycznych i obróbki metalu.

Pumeksowe środki Filtracyjne

Techfil jest obecnie jednym z wiodących na świecie dostawców pumeksowych środków filtracyjnych, przy rosnącym na świecie użyciu naszych pumeksów w instalacjach filtracyjnych wody. Pumeksowe środki filtracyjne są zalecane w oczyszczaniu wody pitnej, odwróconej osmozy wody morskiej (SWRO), odsalania i oczyszczania ścieków. Pumeksowe środki filtracyjne są coraz częściej wymagane w umowach uwzględniających wstępne oczyszczanie przed odwróconą osmozą wody morskiej i odsalanie w zarówno nowych, jak i odnowionych oczyszczalniach. Jest to spowodowane ich bardzo wysokim cząstkowym oczyszczaniem, niską gęstością oraz uniwersalnością; mogą one być używane w mono i multimedialnych filtrach w projektach zarówno ciśnieniowych, jak i samoczyszczących filtrach piaskowych (DMGF).

Nasz Oddział oczyszczania wody jest zarządzany przez naszego Głównego inżyniera procesów, John’a Martin’a. Wszystkie nasze pumeksowe środki czyszczące są zgodne z Brytyjskim standardem (BS EN 12906-1999) – „Produkty używane do uzdatniania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”, posiadają zatwierdzenie Europejskiego standardu EN 12901/12902:199 i Inspektoratu wody pitnej w Wielkiej Brytanii. Ponadto, nasze pumeksowe środki czyszczące spełniają wszystkie chemiczne i fizyczne wymagania dla AWWA B-100 i DIN EN 12906.

Staramy sie obecnie o pełne zatwierdzenie przez SWCC (Zarząd przetwarzania wody słonej), aby następnie rozwinąć nasz oddział na Bliskim Wschodzie.

Ponadto, nasze pumeksowe środki filtracyjne są wymagane do instalacji jako bezpośrednie elementy zastępcze antracytu stopniowo filtracującego. Mają przewagę nad antracytem pod względem znaczących korzyści operacyjnych oraz są bardziej efektywne.

Zalecamy pumeksowe środki filtracyjne No.4, No.5, No.6 i No.8.

Pumeks w Systemach Tlenowych i Beztlenowych

Pumeks jest z dużym powodzeniem używany w systemach tlenowych i beztlenowych. W zabiegach tlenowych pumeks, obok swojej właściwości wspomagania klaryfikacji, jest niezbędnym dodatkiem w procesach sekwencyjnego reaktora seryjnego(SBR), gdzie zastosowano nieodpowiedni czas podczas fazowej separacji. Dodawanie pumeksu zaraz przed etapem osadzania się wspomaga osadzanie się szlamu, pozwalając oczyszczalni funkcjonować na zgodnym z planem poziomie.

W miejscach, gdzie ścieki są bardzo zanieczyszczone odpadami organicznymi, coraz większe zastosowanie mają oczyszczanie beztlenowe lub fermentacja beztlenowa, gdzie proces oczyszczania odbywa się bez obecności tlenu i generowany jest metan. Pumeks działa jako wspomaganie biomasy w trakcie tego procesu; z reguły używany jest przy oczyszczaniu ścieków z browarów, cukrowni, przetwarzania papieru, produktów mleczarskich, itd. Koncentracja biomasy jest znacznie większa; wykazuje tendencję wzrostową w idealnych warunkach porowatej powierzchni pumeksu i skutkuje zmniejszonym czasem retencji i zwiększeniem generowania metanu.

Zalety używania pumeksu to: duże powierzchnie, warunki powierzchniowe korzystne dla rozwoju bakterii, zwiększona koncentracja biomasy, zmniejszony czas retencyjny i zwiększone wydzielanie metanu.

Zalecamy pumeksowe środki filtracyjne No.4, No.5, No.6 i No.8.

Pumeks Kosmetyczny

Użycie pumeksu w peelingach kosmetycznych jest rozpowszechnione. Może on być użyty zarówno w peelingach złuszczających do twarzy, jak i peelingach do stóp. Drobinki pumeksu stanowią świetny środek złuszczający, który delikatnie usuwa martwy i zrogowaciały naskórek, pozostawiając go świeżym i odżywionym. Posiadamy szeroką gamę pumeksów kosmetycznych i możemy zaoferować napromieniowany pumeks przetworzony przy 15-35 kGy, jeśli będzie taka potrzeba.

Do peelingów do twarzy polecamy nasz proszek pumeksowy FFF, FF i 3/0. Do peelingów do stóp zalecane są nasze ziarna pumeksowe ½ i No.3.

Pumeks i Przygotowanie Obwodów Drukowanych (PCB)

Szorowanie szczotkowe lub strumieniowe z użyciem zawiesiny pumeksowej jest efektywną metodą przygotowywania powierzchni. Po zdarciu pierwszej światłoodpornej powłoki, druga światłoodporna powłoka jest laminowana na płycie i budowana tak, żeby wyeksponować wybrane części lutu. Wyeksponowane części są selektywnie obnażane. Miedź wyeksponowana poprzez selektywne obnażanie staje się następnie przedmiotem zdzierania przez pumeks, podczas gdy warstwa światłoodporna chroni pozostały lut i druga warstwa światłoodporna zostaje usunięta.

Zalecane są proszki pumeksowe FFF, FF i 3/0.

Pumeksowa Obróbka Szkła

Przez wiele lat polerowanie kryształu za pomocą pumeksu stanowiło tradycyjną obróbkę szkła poprzedzającą polerowanie. Szyjki i podstawy półwyrobów są darzone szczególną uwagą przez techników na zajęciach z użyciem filcu i kół korkowych. Pumeks jako środek polerujący ma szerokie zastosowanie podczas przygotowania szkła zbrojonego i produktów z ciętego szkła.

Zalecane są proszki pumeksowe FFF, FF, 3/0 i 2/0.

Pumeksowe Przemysłowe środki do Czyszczenia Rąk

Pumeksowe ziarna i proszki są obszernie wykorzystywane w przemysłowych środkach do czyszczenia rąk w celu wspomagania przy fizycznym usuwaniu olejów i tłuszczu. Dzięki właściwościom ścierającym usunięte zostają uporczywe plamy podczas, gdy substancje myjące o podstawie zasadowej chronią skórę.

Zalecane są: proszek pumeksowy 1/0 i ziarna pumeksowe ½ i No.3.

Pumeks w Farbach i Pokryciach

Nasze produkty pumeksowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle farb i pokryć, jako alternatywa tradycyjnych wypełniaczy takich, jak syenit nefelinowy, czy silikon. Niska gęstość i unikalna morfologia cząstek szklistego pumeksu dodaje wiele pożądanych właściwości do tworzenia formuły. Istnieją dwa odmienne rodzaje pumeksu do tego zastosowania, różniące się rozłożeniem swoich cząstek.

Zalecane są ultra-drobne proszki pumeksowe CT550, CT450 i CT200.

Pumeks Dentystyczny

Pumeks jest zalecany jako środek wspomagający polerowanie przy wykańczaniu akrylowych odlewów do protez dentystycznych. Jest on wykorzystywany w postaci zawiesiny, co pomaga technikom dentystycznym w osiągnięciu gładkiej powierzchni. Jest on również stosowany jako delikatny środek ścierający w pastach do higieny ustnej i związkach polerujących.

Zalecane są proszki pumeksowe 3/0, 2/0 i 1/0.

Pumeksowe środki do Controli Zapachu

Grudki pumeksu są wykorzystywane w biologicznych środkach filtracyjnych w instalacjach kontrolujących zapach, w szczególności do wspomagania usuwania H2S, merkaptanów, związków amoniaku i lotnych związków organicznych. Pumeks jest ziarnistym, naturalnie występującym produktem, który jest szybko zastępującym tradycyjne systemu wspomagające biomasę torfu/wrzosu, trociny i skorupy muli. Pumeks, nie uczestniczący aktywnie w procesach biologicznych, nie jest „konsumowany” w znaczeniu metod alternatywnych i, w związku z tym, ma znacznie dłuższe życie (z reguły ponad 15 lat). Jego wydajność jest lepsza, nie zbija się i utrzymuje swój oryginalny niski spadek ciśnienia i, w rezultacie jest tani w utrzymaniu.

Zalety to: niski kapitał i koszty instalacji, niski spadek ciśnienia w życiu oczyszczalni, duże głębokości pokładów – w rezultacie niskie wymagania instalacji, krótkie czasy połączeń pustych pokładów i zwiększona wydajność przy oczyszczaniu.

Zalecane są grudki pumeksowe TP (15-25 mm) i TW (30-50 mm).

Dostępne Stopnie

Pumeksowe środki Filtracyjne Particle Size

Pumice Filtration Media No.4 0.4 – 1.0 mm

Pumice Filtration Media No.5 0.8 – 1.3 mm

Pumice Filtration Media No.6 1.2 – 2.4 mm

Pumice Filtration Media No.8 2.4 – 3.5 mm

Proszek Pumeksowy Particle Size

CT550 5 microns

CT450 7 microns

CT200 12 microns

NB005 4 – 6 microns (800 mesh)

NB012 9 – 14 microns (500 mesh)

FFF 5 – 74 microns (300 mesh)

FF 10 – 88 microns (240 mesh)

3/0 10 – 177 microns (120 mesh)

2/0 25 – 250 microns (90 mesh)

1/0 40 – 297 microns (60 mesh)

Ziarna Pumeksowe Particle Size

½ 0.1 – 0.3 mm

1-½ 0.1 – 0.4 mm

No.3 0.2 – 0.5 mm

No.4 0.4 – 1.0 mm

No.5 0.8 – 1.3 mm

No.6 1.2 – 2.4 mm

No.8 2.4 – 3.5 mm

Grudki Pumeksowe Particle Size

TZ 1 – 3 mm

TG 3 – 6 mm

TH 5 – 10 mm

TN 10 – 15 mm

TP 15 – 25 mm

TQ 20 – 30 mm

TW 30 – 50 mm

TX 60 – 80 mm

TY 90 – 120 mm

Inne Produkty z Oferty Techfil

Piaskowe środki Filtracyjne

Środki Filtracyjne z Użyciem Granatu

Antracytowe środki Filtrujące

Węgiel Aktywny

Żwir Wspomagający

Węglan Wapnia

Środki Plastikowe

Tlenek Aluminium

Szklane Kuleczki

Literatura Techniczna

Prosimy o kontakt na adres e-mail info@techfil.co.uk lub o odwiedzenie naszej strony na www.techfil.co.uk w celu uzyskania większej ilości szczegółów.

italypolandfrenchportugalSpainGerman